- Başhekim Güneş’ten Dünya Engelliler Günü Mesajı -
03 Aralık 2021

- Başhekim Güneş’ten Dünya Engelliler Günü Mesajı -
Engelli bireylerimiz yaşadığımız toplumun değerli birer ferdi ve vazgeçilmez bir parçasıdır. Hayatın her alanında karşılaştıkları çeşitli sorunlara rağmen, gösterdikleri çaba ve azimle büyük işlere imza atan engelli kardeşlerimiz en büyük takdiri hak etmektedirler. Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız, engelli olarak doğmak veya sonradan engelli olmak kişilerin kendi seçimi ve isteği değildir. Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, birer güç ve hedef kaynağıdır.
Engellilik, yalnızca engellilerin ya da ailelerinin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal ve toplumsal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.
Bu duygu ve düşüncelerle, engelleri hep birlikte aşacağımız engelsiz bir dünya temennisiyle tüm engelli vatandaşlarımızın “ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü” gününü kutlar, bu konuda tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırırken engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlık, huzur, mutluluk ve yaşantılarında kolaylıklar diler, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Prof.Dr.Mustafa Güneş- Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi

FFqb033X0AQSgqc.jpg