Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Aldı 17/08/2018
19 Kasım 2018

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Aldı

    Kocaeli Darıca Farabi  Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaptığı  çalışmalar sonucunda, Sağlık Bakanlığınca “Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” almaya hak kazanan bölgedeki iki  hastaneden biri oldu.

      Sağlık Bakanlığı’nın 13 Temmuz 2017 tarihinde 30123 sayı ile Resmi Gazetede yayınlayarak yürürlüğe giren “Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı” yönetmeliği gereği, uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterecek hastaneler için 1 yıl içinde yetki belgesini alma mecburiyeti getirilmişti. Bu kapsamda Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi de alt yapısını oluşturarak gerekli olan başvurularını yaptı. Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucu da Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1(bir) hafta önce   “Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” almaya hak kazandı .

     Hastane Başhekimi Doç.Dr. Mustafa Güneş, hastane olarak uluslararası hastaları da kabul etmeye hazır olduklarını ifade etti. Güneş, “ Bu belgeyi almamızda emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz. Bu belgenin alınmasıyla bölgemiz sağlık turizmi açısından geleceğe hazırlanmada önemli bir adım atacaktır. Hastanemize başvuran tüm hastalarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir  " dedi.